Fb.Instagram

Şehir Hayatı İçinde Doğal Yaşam Ortamı

Şehir Hayatı İçinde Doğal Yaşam Ortamı

               Hızla  değişen  şehirleşme ve yaşam koşulları insanlara beraberinde doğal ortam özlemini doğurmuştur. Rutinleşen sorumluluklarımızın getirdiği buhranla bir müdddet sonra bireyde sakinlik ve farklılık arama ihtiyacı oluşur, bu ihtiyacın giderilmesinde ki en önemli fikirlerden biri de bireylerin kendine özgü yeni yaşam alanları oluşturmalarıdır.

               İnsanoğlu doğanın bir parçasıdır ve doğada kalmak doğaya yakın olmak insanoğlunun en büyük hakkıdır. Bunu sağlayacak ortamlar Hobi bahçeleri gibi doğal yaşam alanlarıdır. Hemen hemen hepimiz Hobi bahçelerini tanımış, ziyaret etmiş , ya da bunu deneyim etmişizdir. Çünkü son yıllarda Hobi bahçelerine olan rağbet oldukça artmış ve popüler yaşam alanları olmuştur. Özellikle İç Anadolu da hemen hemen her semtte rastlayacabileceğimiz hobi bahçeleri mevcuttur. Hobi bahçeleri kent insanına, şehirde de toprakla uğraşıp yetiştiricilik yapabilme imkânı sunmaktadır.

Ankara Kavaklı Aydıncık’ta bulunan Hobi bahçeleri, yüksek katlı beton yığınları arasında yaşayan kent insanının doğayla kucaklaşmasını ve sosyal gruplar hâlinde bir arada olmasını sağlayan geleceğe dönük önemli bir projedir. Hobi bahçeleri sayesinde insanlar psikolojik olarak rahatlamaktadır ayrıca bu bahçelerde birçok aktivite imkanları da bulunmaktadır.

Kavaklı Aydıncık Hobi Bahçelerinde Organik Sebze ve Meyve Yetiştiriciliği

               Hobi bahçeleri birinci sınıf tarım arazileri üzerine kurulur ve eğim değerlerinin %2’den az olması gerekir. Ankara Kavaklı Aydıncık Hobi Bahçeleri’nin yetiştireceğiniz bitkiler için en uygun zemin olduğunu belirtmekte fayda var. Su, güneş, toprak, verimli arazi gibi kavramlar bir aradaysa eğer artık iş size kalmış demektir, üretmek ve üretebildiğini görmek insanoğlu için büyük meziyettir.

               Kavaklı Aydıncık Hobi bahçesi projemizin vazgeçilmez değeri olan sebze meyve yetiştiriciliği, yerli üretime katkı sağlamak, organik beslenmek, hormonsuz ve taze gıdalar tüketmek ve pazara sunmak gibi avantajlara ortam doğurmaktadır.

               Bununla beraber çocuklarımızın çocukluktan beri toprağı tanıması, toprağın önemini kavraması ve doğa ile iç içe büyüme şansına sahip olması, kendi eliyle ya da anne ve babasıyla diktiği bitkinin büyüdüğüne, meyve veya çok güzel kokan çiçekler verdiğine tanık olması, bu alanları korumanın ve geleceğe aktarabilmenin en önemli adımlarından biridir.

Kavaklı Aydıncık Hobi Bahçelerinde Nasıl Vakit Geçirilir ?

               Şehir hayatının sunduğu olanaklardan hariç, yeni yaşam alanınız olan Kavaklı Aydıncık Hobi bahçelerinde huzur duyarak yapabileceğiniz birçok aktivite ile karşı karşıyasınız. Aileniz veya sevdiklerinizle geçireceğiniz bir haftasonuna hobi bahçeniz eşlik edecek ve beraberinde sosyal aktivitelerle gününüze renk katacaksınız.

               Sağlıklı yaşamın temel yapı taşı olan yürüyüş sporunuzu Kavaklı Aydıncık’ta ki hobi bahçenizde yapmaya ne dersiniz? Kulağa hoş geliyor olmalı, ya da sevdiklerinizle beraber basketbol veya voleybol maçı yapmak muhakkak sizi çok eğlendirecektir.

               Tenis maçını yapmak için ise elbette bir salona ya da kalabalık müşteri kitlesine sahip işletmelere gidiyorsunuz fakat hobi bahçelerine özel tenis sahanızda sadece sevdiklerinizle size özel alanda rekabet dolu bir maç artık vazgeçilmezleriniz arasında olacağından hiç şüphemiz yok.

               Tabi siz yetişkinler olarak kaliteli vakit geçirirken çocuklar ne yapıyor diye düşünüp endişelenmeyin, çünkü çocuk parkında arkadaşlarıyla oyun oynuyor olacaklar.

Kavaklı Aydıncık Hobi bahçelerimizin sunduğu imkanlar aslında sizlere doğal yaşam ortamınızda kaliteli ve huzurlu vakit geçireceğiniz şekilde tasarlanmıştır.

Hobi Bahçesindeki bir ev

Leave a Comment

× Bize şimdi mesaj gönderin